D'Angelo - "Voodoo" (2000)

"Voodoo" on üks tunnustatumaid neo-soul albumeid läbi aegade. Peale albumi kuulamist saan aru miks. Album ise on 1 h ja 18 min pikk, aga ammugi ei tundu nii pikk. Kui albumil on aint 13 laulu ja kestus nii pikk on siis arvaks, et iga laul jääb venima liiga kaua, aga seda ma siin väita ei saa. Mainisin, et on tegu neo-soul albumiga, aga on veits hiphop'i ning ka Prince'i mõjust ka aru saada. D'Angelo isegi väitis, et see album proovib säilitada vanaaegsemat nn mustanahaliste soul muusikat, sest laulud on tänapäeval liiga klubikeskseks muutunud. Minuarust ka demonstreerib see album suht hästi kõike, mis mulle soul muusika juures meeldib. Kõike parem sõna D'Angelo muusika kirjeldamiseks on - "smooth".


Pean ka eraldi välja tooma laulu "Untitled (How Does It Feel)". Laul ise on väga erootiline ja romantiline, eriti selle muusikavideo. Siiski ma arvan, et see on üks parimaid koostatud laule, mida ma üldse kuulnud olen. See on 7 minutit pikk, kuigi need tunduvad kõige lühemad 7 minutit mu elus. Laulu viis ja refrään on juba haaravad, aga minu lemmikuim osa laulust on kindlasti viimane minut. Mulje jääb nagu terve laul on eelmäng viimasele minutile ja lõpuks kui see kohale jõuab, on see üks parimaid tundeid üldse. Mis veel on huvitav on see, et laul läheb aina paremaks ja paremaks ja siis järsku lõppeb. 

Täispikk laul: https://www.youtube.com/watch?v=-7hbqxnhzU8

Muusikavideo: https://www.youtube.com/watch?v=SxVNOnPyvIU




Lemmikud laulud - "Untitled (How Does It Feel)", "Feel Like Makin' Love", "Send It On", "Devil's Pie", "Africa"
Hinnang - 9/10



Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

D'Angelo - "Brown Sugar" (1995)

2Pac/Makaveli - "The Don Killuminati: The 7 Day Theory" (1996)

The Notorious B.I.G. - "Ready to Die" (1994)