2Pac - "All Eyez On Me" (1996)
Kuulasin see nädal üht tuntumat 90ndate hiphop'i albumit "All Eyez On Me". Album on eriline, sest on tegu esimese suure hiphop topeltalbumiga. Isiklikult arvan, et album lõpuks venib liiga pikaks, siiski on põhjus, miks albumeid ei tehta tavaliselt nii pikaks. Kuigi selle pikkuse taga oli tõsisem põhjus, nimelt plaadifirma nimega Death Row aitas 2Pac'il vangist välja saada 1,4 miljoni dollari eest, aga kompenseerimiseks pidi selle plaadifirma all 2Pac avaldama 3 albumit ja see loeb kahena nendest. Peab mainima, et ta kasutas võimalust hästi ära. Kõikide tähelepänu oli värskelt vangist välja saanud 2Pac'i peal (st pealkiri "All Eyez On Me") ja siis veel kirjutas ta ennast alla tuntud plaadifirmale, kus olid Snoop Dogg ja Dr. Dre. See album tähistab 2Pac'i tippaega, mis kahjuks ei kestnud enam kaua tema surma tõttu 1996. aasta septembris.
Sõnad ikka enamasti rääkivad tänavaelust, aga mulle kohe paistavad silma emotsionaalsemad ja isiklikumad laulud. Üks mu lemmikuid on kindlasti "Life Goes On", mis räägib nendest, kes on sellise eluviisi tõttu surnud, ja kuidas toime tulla leinamisega. Isegi tõsistematel gangster'itel, kes seda laulu tol ajal stuudios kuulsid, olid pisarad silma tulnud. Teine lemmik on veel "Holla At Me", kus 2Pac elab välja oma tunded nendest, kes teda reetnud olid - näiteks Stretch, kelle tõttu 2Pac 1994. aastal mitu korda tulistada sai.
Kokkuvõttes, oleks saanud olla kompaktsem, aga siiski ikooniline ja mõjuvõimas album.
Lemmikud laulud : "Life Goes On", "Holla At Me", "Ambitionz Az A Ridah", "Can't C Me"
Hinnang : 8/10

Kommentaarid
Postita kommentaar