2Pac - "Me Against The World" (1995)
Olen plaaninud juba vähemalt 2 aastat seda albumit kuulata ja nüüd lõpuks otsustasin, et kuulan need 90ndate hiphop klassikud ära. See tähendab, et arvatavasti nüüd mitu järgmised kuud on peamiseks muusikažanriks siin blogis vanakooli hiphop/räpp.
2Pac on üks kõige mõjukamaid räppareid läbi aegade, niiet arvasin, et temaga on mõistlik alustada. Iga inimene, kes midagi hiphop'ist teab, on kuulnud mingit 2Pac laulu. "Me Against The World" on üks tema tunnustatumaid albumeid, kuigi mitte kõige populaarsem (selleks on "All Eyez On Me", mida kuulan järgmine nädal). Enne täispika albumi kuulamist otsustasin kuulata laulu "Dear Mama" ja see laul otsekohe klappis minuga, teadsin, et tegin õige otsuse, et 2Pac'i muusikat kuulata. 2Pac on kindlasti 'gangster' räppar, aga vaatamata sellele on see üks kõige südantsoojendavaid laule, mida üldse kuulanud olen. Kui keegi oma emast hinge niimoodi laulu peal välja valab, siis on peaaegu võimatu seda mitte austada.
Paar päeva hiljem lõpuks kuulasin tervet albumit. Enamus laulud räägivad 2Pac'i kogemustest ohtliku eluviisiga seoses, aga ma ei väidaks, et seda on ebamugav kuulada. 2Pac isegi pigem üritab öelda vahepeal, et sellist eluviisi võiks olla vähem, ja et noored lapsed ei tohiks üldsegi mõelda 'gangsteriks' saamise peale, kui saaks oma eluga midagi palju paremat teha. Muidu meeldis peaaegu iga laul, instrumentaalid olid väga mõnusad ja 2Pac'i räppimine sobis nendega alati kokku.

Kommentaarid
Postita kommentaar