Dr. Dre - "The Chronic" (1992)
See nädalavahetus kuulasin Dr. Dre albumit "The Chronic". Tegu on eriti mõjuvõimsa 90ndate hiphop klassikuga. Dr. Dre on üks olulisemaid isikuid hiphop'is. Ilma temata poleks hiphop jõudnud nii kaugele kui see praegu on. Dr. Dre kuulus ka gruppi N.W.A, kes olid ühed esimesi, kes ei kartnud ennast väljendada, isegi kui oli sisu ropp. Dr. Dre põhivaldkond on produtseerimine, niiet N.W.A tippajal oli tema grupi produtsent (see, kes teeb instrumentaale). Selles albumis võttis ta natuke teise suuna, ja tegi rohkem 'chill' meeleoluga instrumentaale. Sellist žanri nimetatakse G-Funk-iks. See on tema iseenda album niiet on kuulata tema räppimist ka. Ta oskab küll räppida kui vaja, aga peamine asi mille poolest Dr. Dre tuntud on, on tema produtseerimine, mis on ka parim osa sellest albumist minuarust.
Üks asi mille kohta kurdan on see, et albumit pole Spotify's. Kuulsin, et selle taga oli Snoop Dogg, kes omab selle albumi taga olevat plaadifirmat Death Row. Ta oli otsustanud, et teeb albumid "The Chronic" ja "Doggystyle" NFT'deks (ehk peab digitaalselt ostma). Minu arvates, on see täitsa loll otsus, sest nüüd selle tõttu ei saa palju inimesi sellele muusikale isegi ligi.
Lemmikud laulud : "Nuthin' but a "G" Thang", "Fuck wit Dre Day", "Lil' Ghetto Boy", "Deeez Nuuuts", "Let Me Ride"
Hinnang : 8.5/10

Kommentaarid
Postita kommentaar